پوشش کسب و کار چیست؟

نویسنده : مهدی خمیس آباری ۱۱:۵۵:۵۹ ۱۳۹۷/۰۷/۱۴

پوشش کسب و کار چیست؟

پوشش محیط کسب و کار به لباسی اشاره دارد که کارکنان در محیط کار خود می پوشند. بسته به محل کار، سطوح متفاوتی از پوشش کسب و کار از افراد انتظار می‏رود. محدوده‏ی قوانین مربوط به پوشش دامنه‏ای از لباسهای سنتی تا راحت هوشمندانه، راحت کسب و کاری و راحت را شامل می شود.

کارکنانی که می خواهند در محیط کاری خود به خوبی جا بیافتند، از لباسهای استانداردی استفاده می کنند که از ایشان انتظار می رود و اغلب نوع این لباس در قوانین مربوط به پوشش شرکت مطبوع اعلام می شود. اما برای اینکه بفهمید پوشش کسب و کار در محیط کار شما چیست صرفاً لازم نیست به قوانین مربوط به پوشش مراجعه کنید.

ببینید رئیستان چه لباسی می پوشد. نگاه کنید لباس سایر همکاران موفقتان چگونه است.

اگر به تازگی استخدام شده اید، ابتدا بپرسید از کارکنان انتظار می رود چه پوششی در سرکار داشته باشند. کار خود را با لباسی که فکر می کنید از لباسهای هنجاری هم اندکی بهتر است، شروع کنید. با این کار تأثیرگذاری اولیه‏ی خوبی خواهید داشت. تأثیرگذاری اولیه امری بسیار مهم است که به شما کمک می کند تصویری به یادماندنی از خود در خصوص پیش بینی های مثبت آینده ایجاد کنید.

کتابهایی که راجع به موفقیت در محیط کار نوشته می شوند همواره به کارمندان پیشنهاد می کنند که لباس را برای کاری بپوشند که می خواهند نه کاری که الان دارند. نمی توان گفت این سخن چقدر معتبر است اما حتی در یک محیط کاری راحت، مدیران کمی رسمی تر لباس می پوشند. تأثیر کلی که شما بر همکاران و رؤسا می‏گذارید بر چگونگی شکل گیری تصویر شما در محیط کار نقش دارد.

اینکه شما چگونه لباس می پوشید، اینقدر راحت قابل تغییر است که باید موفقیت شغلی و پیشرفت خود را بسیار با اهمیت تر از آن بدانید. لازم نیست همواره تأکید داشته باشید تا شخصیت فردی و دمدمی خود را با لباستان در محیط کار نشان دهید. پوشش کسب و کار از این بابت مهم است که پیامهایی را در مورد شما به مشتریان، رؤسا، مدیران شرکت و همکارانتان می فرستد – چه منصفانه چه غیر منصفانه.

در نظر داشته باشید که افراد شما را بر اساس پوششتان مورد قضاوت قرار می دهند.

با رعایت این نکات، شما به مانند یک حرفه ای در محیط کار خود به نظر خواهید رسید. فقط در نظر داشته باشید که معیار مورد انتظار را رعایت کنید، لباس خود را بر اساس آن معیار انتخاب کنید و در عین حال پوششی جذاب و راحت داشته باشید.

از پوشیدن لباسهایی که مناسب مهمانی، ساحل، مسابقات ورزشی، خانه تکانی یا باشگاه  هستند بپرهیزید. پوشش حرفه ای محیط کار اگرچه شایستگی یک کارمند را نشان نمی دهد اما تأثیر عمیقی در نظرات رئیس، همکاران و مشتریان در خصوص حرفه ای بودن و قابلیتهای شما می گذارد. حرفه ای بودن پوشش یک امر ضروری در محیط کار است.

+1

درباره نویسنده

مهدی خمیس آباری

مهدی خمیس آباری

مهدی خمیس آبادی

مطالب مرتبط